Sinan Ateş’in eşi milletvekili adayı mı oluyor? Sitem dolu bir paylaşımla tartışmalara son noktayı koydu

Ankara’da uğradığı silahlı akın sonucu hayatını kaybeden Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş Twitter hesabından bir açıklama yaptı. İYİ Parti Genel Lideri Meral Akşener’in milletvekili adaylığı teklif ettiği öne sürülen Ayşe Ateş, “Siyaseti siyasetçilere bırakma kararı aldık” diyerek adaylık ihtimaline kapıyı kapattı.

Ayşe Ateş’in açıklaması şöyle:

“Vicdanları yaralayan bu alçak suikastin ucu kime dokunursa dokunsun aydınlatılması için, siyasi partilerin haklı davamızda bugüne kadar olduğu üzere bundan sonra da sesimiz olmaya devam etmesini dilek etmekle birlikte davanın sağlıklı ilerleyebilmesi ismine aile olarak siyasetin içinde yer almak yerine siyaseti siyasetçilere bırakmak gerektiği konusunda bir karar almış bulunuyoruz.

“SİYASET, BU ALÇAK SUİKASTTEN UZAK DEĞİLDİR”

Şehit eşim her ne kadar faal olarak siyasetin içinde değildiyse de gerçekler evraklarıyla ve tüm taraflarıyla açığa çıktığında görüleceği üzere siyaset, bu alçak suikastten pek uzak değildir. Bu insanlık dışı suikastin siyasi alanda da takip edilmesini, seçilecek her milletvekilinin ve tüm siyasetçilerin namusuna emanet etmeyi tercih ediyoruz.

“HERKES BU ATEŞ YÜREĞİNDE HİSSETMELİ”

Ateş ailesi olarak beklentimiz; ateşin sırf düştüğü yeri yakmakla kalmaması, herkesin bu ateşi yüreğinde hissetmesi, Türk milletinin evladı olan Sinan Ateş’in davasına bütün bir milletin sahip çıkmasıdır. Bu vesileyle birinci günden bilgi gerek toplumsal hayatın içerisinde gerekse toplumsal medyada yanımızda olduğunu hissettiren herkese tekrar teşekkür ediyoruz. Dua ile…”

İşte o paylaşım;

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir