Şanlıurfa’yı Sel Bastı! Acil Servis Sular Altında, Okullar Tatil, Can Kaybı ve Kayıp İhbarları da Var

Şanlıurfa’da sağanak büyük su baskınlarına yol açtı. Durumun berbatlaşması sonrası kentteki tüm okullarda eğitime orta verildi. Yağıştan etkilenen Eyyübiye Eğitim ve Araştırma Hastanesindeki 25 hasta öteki hastanelere nakledildi. Selin etkilediği Adıyaman’da bir can kaybı yaşanırken, Urfa’dan da kayıp ihbarları var.

Urfa’daki sağanak nedeniyle Eyyübiye ve Haliliye ilçeleri başta olmak üzere kentteki çok sayıda sokak ve cadde su altında kaldı.

Göle dönen cadde ve sokaklarda trafik akışında aksaklıklar yaşandı.

Yağışların tesiriyle birçok meskenden peş peşe su baskını ihbarları gelmeye başladı. Bilhassa yer ve birinci katlarda yaşayan insanların konutlarında su düzeyi epeyce yükseldi.

Ahmet Yesevi Mahallesi’nde Hasan Özdemir’in yaşadığı binanın duvarının çökmesi sonucu sokakta biriken su konutun içine doldu. Takımların suyu tahliye etmek için çalışma yaptığı konuttaki eşyalar hasar gördü.

Şanlıurfa Valiliğinden yapılan açıklamada, kentte tesirli olan ağır sağanağın devam etmesinin beklendiği ve okulların 1 gün tatil edildiği duyuruldu.

Aşırı yağışlar münasebetiyle Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil servisi de sular altında kaldı.

Bunun üzerine acil serviste bulunan hastalar üst katlara ve öteki hastanelere aktarıldı.

İşte bölgeden gelen ve felaketin boyutunu anlatan o imajlar ⬇️

Öte yandan selin tesirli olduğu Adıyaman’ın Tut ilçesinde bir bahçedeki konteynerin suya kapılması sonucu 1 kişi hayatını kaybetti.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül de kayıp ihbarları olduğunu bildirdi.

Güncellenecek…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir