Kırım’da petrol depolama tesisine İHA saldırısı

Rusya’nın 2014 yılında yasa dışı bir formda ilhak ettiği Kırım’daki petrol depolama tesisine, insansız hava aracıyla (İHA) atak düzenlendi.

AA’nın aktardığına nazaran, Kırım’ın Rusya tarafından görevlendirilen valisi Mihail Razvojayev, toplumsal medya hesabından hususa ait yaptığı açıklamada, kentteki petrol depolama tesisinin İHA ile vurulduğunu bildirdi. Taarruz sonucunda tesiste yangın çıktığını belirten Razvojayev, dört tankın da hasar aldığını söz etti.

‘İKİ FARKLI KISIMDA YANGIN ÇIKTI, ÖLEN YA DA YARALANAN OLMADI’

“Tesisin iki farklı kısmında yangın çıktığına nazaran hücumun iki insansız hava aracıyla ile düzenlendiği söylenebilir” değerlendirmesinde bulunan Mihail Razvojayev, “1000 metrekarelik bir alanda çıkan yangın söndürüldü” bilgisini paylaştı. Razvojayev, hava savunma sistemlerinin Kırım üzerinde uçan iki insansız hava aracını vurduğunu söyledi. Razvojayev, atakta ölen ya da yaralanan olmadığını kaydetti.

Reuters haber ajansının aktardığına nazaran, Kırım yarımadasındaki Sivastopol kenti Rusya-Ukrayna savaşının başladığı 24 Şubat 2022 tarihinden bu yana pek çok kere hava saldırısına maruz kaldı. Rus yetkililer ataklardan Ukrayna’yı sorumlu tutarken, Ukrayna silahlı kuvvetleri sözcüsü ise cumartesi günkü yangından Ukrayna’nın sorumlu olduğuna dair rastgele bir bilgisi olmadığını açıkladı. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir